پایگاه اطلاع رسانی مسابقات قرآن کریم
استان خراسان جنوبي
امروز پنج شنبه بیست و یکم فروردین 1399 خورشیدی
پرتال مسابقات قرآن کریم
به گزارش روابط عمومی اداره اوقاف شهرستان بیرجند ؛ با معرفی نفرات برتر، سی وهفتمین دوره مسابقات حفظ، قرائت وترتیل قرآن کریم شهرستان بیرجند و درمیان پایان یافت.
سه شنبه 18 آذر 1393    
بازدید: 1133
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند گفت: از مجموع 609نفر شرکت کننده 21نفردر دو بخش بزرگسال و شکوفه های خواهر و  20برادر به عنوان افراد برتر معرفی و به مرحله استانی این مسابقات اعزام می شوند.
حجت الاسلام والمسلمین دادخدا خدائی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه این مرحله از مسابقات در رشته‌های قرائت، ترتیل و حفظ  در دو روز در امامزادگان باقریه(ع)و حسینیه امام رضا(ع) با اعلام نفرات برتر پایان یافت افزود:ترغیب و ترویج فعالیت های قرآنی، اهمیت دادن به جامعه قرآنی و معرفی قهرمانان قرآنی از اهداف مهم برگزاری این مسابقات است.
حجت الاسلام خدائی با بیان اینکه در رشته قرائت این مسابقات در بخش برادران در مقطع بزرگسالان آقایان وحید براتی،سید مهرداد صالحی و جواد سبزبان به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم شدند تصریح کرد:در بخش شکوفه ها نیز آقایان مصطفی الوانی،علی کوچی و محمدرضا غلامی به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.
وی با اشاره به نتایج رشته ترتیل این دوره از مسابقات نیز ادامه داد:در بخش برادران در مقطع بزرگسال آقایان سید جواد موسوی،علیرضا زارعی و حسن کاری و در بخش شکوفه ها آقایان سید محمد حسینی ،احمدرضا بذرافشان و امیر حسین شبانی به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجندبا اشاره به نتایج حفظ در بخش برادران گفت:در رشته حفظ 5 جزءدر بخش شکوفه ها آقایان مهدی ملک آبادی،محمد رضا الله پور و محمدرضا محمدی به عنوان نفر برتر معرفی شدند.
حجت الاسلام خدائی به نتایج مسابقات حفظ 10 جزء در مقطع سنی بزرگسالان اشاره و افزود:عبد الطیف سارانی،مرتضی زمانی و عزیز الله احراری به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
وی با بیان اینکه آقایان محمود احمدی درمیان،محمود علیشاهی و محمود طاهری توانستند مقام های اول تا سوم رشته حفظ کل در مقطع بزرگسالان را از آن خود کنند ادامه داد:همچنین آقایان میثم محمد دوست ،میثم رستمی و محمد علی براتی  مقطع شکوفه ها مقام های اول تا سوم در رشته حفظ یک جزء را کسب کردند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند همچنین اعلام کرد:آقایان مصطفی فریدونی و هادی خسروی نفرات اول و دوم  این دوره از مسابقات در  رشته حفظ 20 جزء در مقطع سنی  بزرگسالان  می باشند.
حجت الاسلام خدائی با اشاره به نتایج رشته حفظ 5/2 جزء در این دوره از مسابقات نیز ادامه داد:در بخش برادران و درمقط سنی شکوفه ها آقایان مهران رسولی نیا،محمد علی طالبی و مهدی پسندیده به ترتیب  اول تا سوم شدند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند به نتایج مسابقات در بخش خواهران اشاره کرد و افزود:در بخش خواهران بزرگسال رشته قرائت خانم ها خدیجه صیامی،سمیرا الوانی و معصومه عاملی سرچاهی به عنوان نفرات اول تا سوم  و در بخش شکوفه ها فائزه مظفری،فاطمه صامت و فاطمه مهدوی یار به عنوان نفرات  اول تا سوم این رشته معرفی شدند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند به نتایج رشته ترتیل در بخش خواهران اشاره کرد و ادامه داد:در بخش خواهران بزرگسال خانم ها فرزانه کارکن،فرزانه شکوهیان و فاطمه شریفی پور و در بخش شکوفه ها خانم ها عاطفه پیشه ور،محدثه کارکن و طیبه عبداللهی به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.
حجت الاسلام خدائی با اشاره به نتایج این مسابقات در بخش حفظ قرآن کریم نیز گفت:در رشته حفظ 5 جزء خواهران بزرگسال خانم ها سمیه بارانی،فاطمه مزگی نژاد و سیده رحانه مبرقعی و در بخش حفظ 20 جزء نیز خانم ها مریم دلاکه،افسانه صاحب زاده و عصمت راشدی نیا توانستند مقام های اول تا سوم را کسب کنند.
وی به نتایج رشته حفظ در بخش خواهران در مقطع شکوفه اشاره کرد و ادامه داد:در رشته حفظ  یک جزء خانم ها زهرا صمدی مقدم،معصومه رضوانی و فاطمه غلامی نفرات اول تا سوم در این رشته شدند.
وی با بیان اینکه در رشته حفظ 5/2 جزء  مرضیه عارفی،مهدیه مهربان وسمیه سادات هاشمی نسب به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند ادامه داد: در رشته حفظ 10 جزء مقطع بزرگسالان خانم ها زهرا اکبری،سیده اعظم عبد اللهی و نوشین عبد اللهی اول تا سوم شدند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند  همچنین ادامه داد:در رشته حفظ 5 جزء در مقطع شکوفه ها خانم ها مرم سادات ارغوان،محدثه صامعی پور و فاطمه زهرا بوستان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند .
وی بیان کرد : در رشته حفظ کل فاطمه وارسته ،مرضیه اشرفی ومرضیه بهزادی مقدم به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.
شایان ذکر است از مجموع افراد معرفی شده رشته های حفظ 1 جزء،5/2 و 5 جزء فقط مختص مرحله شهرستانی بوده و به مرحله استانی اختصاص ندارد و در مجموع 41 نفر به مسابقات مرحله استانی راه می یابند.